دستگاه لیزر آفتاب گردان زینتی S1

خواص دارویی انواع دستگاه لیزر غرب ایالات متحده است . واژه Helianthus از دو کلمه و واژه یونانی Helios در معنای آفتاب و Anthos در معنای دستگاه لیزر ی که مسیر آفتاب را دنبال می کند , گرفته شده است . این جور گیاهی یک ساله و پر رویش با ساقه منشعب یا این که غیر منشعب و مرتفع است . گونه های پاکوتاه آن هم ساخت شده‌است . دستگاه لیزر ها به قطر 25 –30 ساتی متر و به صورت نادر مالامال و پر پربوده , دستگاه لیزر چه های شعاعی در رنگ های رنگ زرد , قرمز و به ندرت بنفش و دستگاه لیزر چه های مرکزی در رنگ های زرد رنگ , قهوه ای یا این که ارغوانی دیده می شود . این گیاه برای کاشت در لبه , دستگاه لیزر دان و هم به عنوان دستگاه لیزر بریدنی به کار می‌رود .

روز بلند ازروی میل است و با کشت بذر در فصل بهار , در تابستان به دستگاه لیزر میرود . با تغییر تحول زمان کاشت بذر می توان تا آبان از دستگاه لیزر دهی گیاه منفعت کرد .

آفتاب گردان زینتی
آفتاب گردان زینتی

بذر آفتاب گردان
بذر آفتاب گردان

میتوان بذر آفتاب گردان آغاز کود نماید رها شونده در صورت رغبت در فصل زمستان به خاک خویش طولانی تر کنید تا در طول فصل رشد نیازهای کودی این گیاه برطرف بگردد . . در منزل بعد از رفع سرمای بهاره , یه خرده ماسه یا این که خاک نباتی به خاک بیش تر فرمایید و زمین را به خیر بیل زده و با پشت بیل کلوخه ها را صاف و ماسه و خاک را همگن کرده , تمام محل کاشت را با سم دیازینون و قارچکش برای دوری از ورود مورچه و دیگر آفات و بیماری ها سمپاشی نمایید . این محصول برای مساحت 5 متر مربع ایجاد شده‌است , تمام بذر را روی زمین پاشیده و در آخر یک لایه نازک کود گاوی سرند شده روی خاک الک نمائید . در نوبت اولیه صبح ها به طور روزانه با آبپاش زمین را طوری آبیاری نمایید که کود الک شده جابجا نشده و در نتیجه بذر جابجا نشود , که در غیر این شکل بذر جوانه نخواهد زد . بسته به بذر کاشته شد دربین 5 الی 10 روز جوانه زنی را شاهد خواهید بود , و دراین روزگار برای جلوگیری از خطا به دست آوردن نشا سبز شده با علوفه ی هرز از علف کشی خودداری کنید . بعداز 4 صفحه شدن نشا , اقدام به علف کشی کرده و دقت بفرمایید که با علف کش های همگانی سمپاشی نکنید . به مرور شاهد یک باغچه ی زیبا و پر دستگاه لیزر خواهید بود .

نشا آفتاب گردان
نشا آفتاب گردان